حفاظت محیط زیست

(رشت و: حفظ و نگهداری دو رودخانه‌ی زرجوب و گوهررود)

دکتر محمدعلی فائق

مدت‌هاست که برای پاک‌سازی دو رودخانه‌ی گوهررود و زرجوب از آلاینده‌ها، توجه مسئولین را به وضع ناهنجار آن‌ها خواستار شده‌ایم. به شهرداری، شورای اسلامی، استاندار و سرکار خانم دکتر ابتکار رئیس محترم سازمان محیط زیست نامه‌ی سرگشاده عرضه داشته‌ایم، متأسفانه تاکنون کوچکترین توجهی نشده. با توجه به اهمیت آب شرب، به قول بزرگان و روحانیت محترم، عاملین آلایندگی آب را گناهی در شمار کبیره دانسته‌اند. اجرای این امر، و دور نگه‌داشتن آلاینده‌ها از گوهررود و زرجوب عزم ملی طلب می‌کند. در ابتدای امر شهروندان باید شدیداً در رفع و دفع آلودگی بکوشند و عمل نمایند و مجریان برای جلوگیری از این معضل، کار فرهنگی با ایجاد سخنرانی‌ها و درج در مطبوعات با ذکر مقالات، توجه شهروندان را جلب نمایند تا با عمل خود موجب آلایندگی نشوند، و آگاهی لازم را به دست آورند و در تکرار عمل خلاف بدون اغماض با اجرای مقررات لازم، اقدام کنند.

نگارنده از هم‌شهری گرامی، نور چشم گیلانیان جناب آقای محمدباقر نوبخت که امروزه در جایگاه کلان برنامه‌ای کشور حضور و نقش‌آفرینی دارد، خواسته شده نه تنها برای حفظ حقوق و پیشرفت و عظمت ایران عزیز اقدام نماید، بلکه به توسعه‌ی گیلان و محیط‌زیست گیلان نیز عنایت داشته باشد و آن‌چنان که در گذشته و بارها در رفع نیاز هم‌شهری‌ها در ایام نمایندگی مردم آستین بالا زده و رضایت خاطر مردم را فراهم نموده، در این برهه نیز کمر همت ببندد و به احیای جنگل، محیط‌زیست و دو رودخانه‌ی در حال مرگ رشت بکوشد.
اینجانب از آن بزرگوار تمنا دارم، با تشریف فرمایی به زادگاه خود، فقط ساعتی در کناره‌های این دو رودخانه (که می‌تواند با رفع و دفع آلاینده‌ها و اجرای اصلاح و جلوگیری از تجاوزات و حفظ قانون..؟! عامل توسعه و زیبایی باشد) می‌توان به عظمت غفلتی که شده و می‌شود- و حتی آلاینده‌های حاصل از آن برای افرادی که در کناره‌ی این دو رود زندگی می‌کنند باعث بیماری‌های خاص شده و در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.
در خاتمه بر این باورم که آن عزیز گرانمایه، این خادم فرهنگی، پزشکی و مطبوعاتی را ناامید نخواهد نمود که خواسته‌اش، خواسته‌ی همه شهروندان عزیز می‌باشد.
در انتظار اقدام
محمدعلی فائق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *